Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

IOT teknolojisi ile Birlikte Firmaların Geleceği

Günümüz IoT teknolojisi gelişmesi ile birlikte iş sahasındaki rekabet , firmalar ayakta kalmıştır. Daha iyi kazançlar elde edebilmesi için, rfid olduğundan daha da önemli hale gelmiştir.

Birçok farklı endüstride sağlayabileceği olanaklar ve atılımlar arge merkezlerinin geleceğe hazırlanması için önemlidir.

İşletmeyi modernize etmek için kullanılmaktadır. Bunlar ile ilgili bazı püf noktaları aşağıda yer almaktadır.

IoT Envanterleri için akıllı cihazlar

IoT ‘nin en önemli faydalarından biri, bir zaman aralığında çok miktardaki verileri verimli bir şekilde hedeflenen noktalara ulaştırabilmektir. Bu nedenle , bizlere şirket içinde belli yazılım çözümleri ile hız ve istikrar konusunda yardımcı olur.

Mobil uygulamalar ve akıllı sensör  fayda sağlar. Bu uygulamaları örnek olarak gösterebiliriz .

Kişisel Asistan Araçları

Günümüzde Alexa,Siri,Fitbit veya Apple Watch cihazlar artık günlük yaşantımızın bir parçası olmuş durumda. Günlük yaşantımızda verim alamadığımız zamanları ortadan kaldırır. Çünkü günlük kişisel asistan sizin için programınızı ayarlayabilir. Bunun için size hatırlatma sağlar.

teknoloji
ıot teknoloji

Güvenlik

IoT teknolojisi , önemli bir unsuru güvenliktir. Kamera sistemleri, akıllı kilit sistemleri uzaktan şirketinize müdahale edebilen önemli güvenlik noktalarıdır. Efektif şekilde kullanılabilmesi için birçok güvenlik sorununu ortadan kaldırır. Bu nedenle ekstradan zaman harcamanıza gerek kalmayabilir.

guvenlik
ıot guvenlik rfid
 Geri Bildirim

Geri bildirimlerin önemi , zaten birçok firma için IoT’ den önce de önemliydi. Fakat IoT’ nin gelişmesi ile birlikte artık daha detaylı geri bildirimler bize müthiş fırsatlar sunabilmektedir. Girişimler ile şirketin gelecek planları da önemli bir yere sahiptir . Ürünün kalitesine direkt etkisi vardır . Bu nedenle sadece ürün ile ilgili değil çalışanlarınızın müşteri ile olan ilişkilerine varıncaya kadar sizlere önemli ölçüde bildirim verir.

Kategoriler
Otopark Sisteminde Rfid

Rfid’nin Otopark Sistemlerinde Kullanımı

Rfid otopark sistemlerinde giriş ve çıkış noktasına rfid okuyucu yerleştirilmiştir. Her kullanıcıya tesise girişlerini sağlayan kimlik bilgisi ya da rfid etiket verilmiştir. Rfid etiketleri genellikle doğrudan araçların ön camına yapıştırılan çıkartmalar ya da bireylerin gün boyunca bir diğer aracı sürmesi gerektiğinde daha fazla esneklik ile portatif askılı etiket ya da kart şeklindedir. RFID teknolojisinin kullanılması ile…

Daha Fazla oKU
RFID Teknolojisi ve Uygulandığı Alanlar

RFID Teknolojisi

RFID Teknolojisi ve Uygulandığı Alanlar Uzun yıllardır kullanılan ve günümüzde kullanımına devam edilen bir teknolojidir. Rfid Teknolojisi sayesinde bir etiket içerisine bilgiler saklanarak, bunların okuyucular yardımı ile kullanılması sağlanır. Bu sayede birçok sektörde farklı farklı kullanımları görülebilmektedir. RFID nedir ve RFID Bileşenleri Nelerdir ? RFID , İngilizce “Radio Frequency Identification” tanımının kısaltmasıdır. Türkçe’ de “Radyo…

Daha Fazla oKU
rfid

RFID Nedir ?

https://youtu.be/kdKuno_GGlE rfid nedir? RFID nereleder kullanılır? RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi canlı veya cansız ayrıca nesneleri de radyo dalgaları ile tanımlamak için kullanılan teknolojiler olarak tanımlanır. Kablo yardımı olmadan veri girdisi ve çıktısı sağlayacak olan teknolojilerden biridir.3 temelden oluştuğunu söyleyebiliriz. 1-) Okuyucu2-) Anten3-) Etiket RFID teknolojisinin potansiyelinin yanında getirdiği bazı risk faktörleri de bulunmaktadır.…

Daha Fazla oKU