RFID ve Barcode Birlikte Nasıl Çalışır ?

RFID – BARCODE

RFID ve Barcode

GS1, barkodlar ve RFID etiketleri dahil olmak üzere GS1 veri taşıyıcılarını, özellikle serileştirilmiştir. Bu sebeple verileri içeren veri taşıyıcılarını kullanan son kullanıcılara ve çözüm sağlayıcılara bilgi sağlar.

Kılavuz, özellikle aşağıdaki durumlardan herhangi birinde bu veri taşıyıcılarını kullanırken en yüksek düzeyde birlikte çalışır. Bu nedenle tasarlanmış en iyi uygulamalar için öneriler sunar.

Fiziksel nesneleri etiketlemek için hem barkodlar hem de RFID etiketleri birlikte kullanıldığında
Bilgileri bir barkoddan bir RFID etiketine veya tam tersi şekilde aktarmak gerektiğinde
Barkodları ve RFID etiketlerini okuyabilen ve yazabilen bilgi sistemlerini dağıtırken.

GS1 sistemi, ürünler ve hizmetler, lojistik birimler, konumlar, varlıklar, belgeler ve hizmet ilişkileri dahil olmak üzere çeşitli iş nesnelerini tanımlamak ve tanımlamak için küresel olarak benzersiz tanımlama anahtarları sağlar. Gerçek dünyadaki bir iş nesnesine açık bir şekilde atıfta bulunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir iş uygulamasında, veritabanında veya iş mesajında ​​kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İş nesnelerini adlandıran küresel olarak benzersiz tanımlayıcılardır. Açıklayıcı verilerle birleştirildiğinde, ticaret ortakları arasında bu nesnelerin ortak bir şekilde anlaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca, verilerin manuel veri girişine gerek kalmadan yakalanır. Bu nedenle GS1 tanımlama anahtarlarını ve diğer verileri fiziksel bir nesneye fiziksel olarak eklemenin bir yolunu sağlayan bir dizi farklı veri taşıyıcısı sağlar. GS1 veri taşıyıcıları, çeşitli 1 Boyutlu ve 2 Boyutlu barkodların yanı sıra çeşitli Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) etiketlerini içerir.

Detaylı Bilgi için