Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

EAS Mağaza Alarm Sistemlerinin Faydaları

Başlıklar

Eas Nedir?

Eas, Elektronik eşya gözetiminin kısaltmasıdır. Eşya gözetim sistemleri hırsızlıklara karşı caydırıcı bir yöntem olarak kullanılıyor. Elektronik eşya gözetim sistemini görünmez bir kapı gibi düşünebilirsiniz. Mağaza giriş çıkışlarına yerleştirilen antenler ile aktif etiketi olan ürünleri tespit eder ve mağazayı alarm durumuna geçirir. Etiketler, mağazada ya da üretim sonrasında ticari üretimlere yerleştirilir. Bu etiketler ödeme yapıldıktan sonra kasada çıkartılır. Etiketler çıkartılmadan mağaza dışına çıkarılması bu sayede engellenmiş olur.

Eas Sistemlerinin Faydaları

Eas Mağaza Alarm Sistemi

Hırsızlığa Karşı Caydırıcılık

Eas sistemlerinin en yaygın kullanılan özelliği hırsızlıklara karşı önlem almaktır. Ürünlere yerleştirilmiş rfid etiketleri sayesinde hırsızlık yapmayı düşünenlerin vazgeçmesini sağlayacaktır. Ayrıca rfid etiketlerin kasada çıkartılmadığı taktirde antenler tarafından farkedildiği zaman mağazayı alarm durumuna geçirecektir.

Personel Verimini Arttırır

Mağaza çalışanları mağazadaki ürünlerini hırsızlığa karşı korumak için aktif olarak kontrol sağlamaları mevcut işlerin yapılmasını geciktirir. Ayrıca mağaza personeli hırsızlığa karşı denetim yapması üstlerinde baskı oluşturacaktır. Eas teknolojisi personelin baskını azaltır ve işlerinde daha verimli olmasını sağlar.

Müşteri Hizmetlerini İyileştirir

Perakende sektörlerinde rekabet fazla olduğundan dolayı firmalar öne geçme yarışında promosyon ve indirimleri tercih ederler. Fakat bir çok müşteri fiyatların yanında mağaza içi deneyime de oldukça önem verir. Güvenlik önlemlerinin az olduğu senaryolarda personel müşteri ile iletişimini iyi sağlayamayacaktır ya da hırsızlıktan ötürü istenilen ürünlerin bulunamaması müşteride kötü bir etki bırakacaktır. Elektronik eşya gözetimi sistemleri ile yukarıda anlatılan problemleri minimum seviyeye çekerek müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Elektronik eşya gözetim sistemleri ( EAS ) kurulduktan sonra personel tarafından kullanılması oldukça kolaydır. Mağaza giriş çıkışlarında bulunan antenler 7/24 saat aktif olarak çalışmaktadırlar. Mağaza personeli ürünlere aktif rfid label yerleştirdikten sonra hırsızlık durumunda etiketler anten ile etkileşime geçerler. Bu etiketlerin sökülmesi oldukça kolay ve hızlı olduğundan extra efor sarfettirmez.

Uzmanlar İle İletişime Geçin

Değerli mağaza stoğunuz korumak için elektronik eşya gözetim sistemleri ihtiyaç duyuyorsanız İlgazi Teknoloji bu konuda size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Eas sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için ilgazi.com/i-eas1 adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0850 441 66 66 telefon numarasından da ulaşabilirsiniz. Ürünleri satın almak için Rfid Alarm Sistemleri sayfamızı kullanabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Kategoriler