Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

Hırsızlara Karşı Mağaza Güvenliğini Sağlama Yöntemleri 865 Mhz ürünler

Mağaza güvenliğini sağlamak için bir çok yol bulunmaktadır. Bu yazımızda mağaza güvenliğiniz için kullanabileceğiniz yöntemleri sıraladık. Mağazalarda hırsızlıkların yaşanması mağazaya maddi olarak zarar verir. Amerika da yapılan bir çalışmada yapılan hırsızlıkların sadece 48 de 1’i yakalanıyor. İyi haber şu ki hırsızlık sorununu önlemek için bir çok strateji, cihaz ve araç bulunuyor. Ayrıca teknolojiyi akıllı bir hırsızlık önleme stratejisi ile birleştirirseniz hırsızları suç üstünde yakalama şansınız artar.

eas mağaza güvenlik
eas mağaza güvenlik

Bu yazımızda mağazalarda hırsızlığı önlemek için kullanabileceğiniz önemli cihazlardan bahsedeceğiz. Kullanılan 7 yöntemi ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Başlıklar

1.Mağaza Güvenliği

Mağazalarınızda cep telefonu, laptop, tablet ya da yüksek değerli ürün satıyorsanız ürünlerinizi tutucular sayesinde güvenle sergileyebilirsiniz. Manyetik tutucu, kablolu tutucu ve bir çok güvenlik ekipmanı mevcuttur. Mağaza güvenliğini sağlamak için ürünlerinizin boyutu için en idealini tercih edebilirsiniz.

Fiziksel kilitler ve kablolar ürünlerin raflardan alınmasını zorlaştırır. Bir çok mağaza sahibi sattığı ürünlerin çevresine görünürlüğü arttırmak için ayna yerleştirir. Bu sebeple hırsızlar kendilerini daha fazla izlendiği hissine kapıldığı için cesaretleri kırılacaktır. Bunlar basit ve etkili mağaza güvenliği sağlama yöntemleridir.

2.Envanter Yönetim Sistemleri

Mağazalarınızda stok kaybını önlemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri sık ve akıllı stok yönetimidir. Bir çok yönetici, mağaza güvenliğini sağlamak için düzenli stok takibi yapar ve hırsızlığı önemli ölçüde azaltır. Ayrıca stok seviyelerinde sayım hatalarını önlemek için barkod okuyucuları kullanabilirsiniz. Bu sayede hızlı stok takibi yapmış ve eksik stok olduğu zaman erkenden fark etmiş olursunuz.

3.Uyarıcı Tabelalar

Mağazanıza gelen müşterilere sürekli mağazanın izlendiğini ve hırsızlıkların sonuçlarını belirten tabelalar kullanabilirsiniz. Bu sayede mağazanın bir çok yerine asacağınız tabelalar ile potansiyel hırsızları yakalanma korkusunu aşılayarak hırsızlık yapmasını önleyebilirsiniz.

4.Kilitler

Değerli bir ürün satışı yapıyorsanız ve teşhir ürünlerinin çalınmasından endişe ediyorsanız ürün kilitlerini kullanabilirsiniz. Müşterilerin değerli ürünlere ulaşması için kilitlerin açılması gerekiyor bunu da ancak mağaza çalışanı kontrolünde yapabilirler.

5.Kameralar

Mağaza güvenliğini sağlamak için mağazanın kilit noktalarına yerleştirilecek kameralar ile hırsızlığı önlemek çok kolay olacaktır. Geliştirilen yazılımlar ile müşterinin aldığı ürünü ödemeden mağazadan çıktığında yapay zeka tarafından bu tespit edilir ve yetkililere bildirim gider. Ayrıca yüz tanıma teknolojilerinin gelişmesi ile hırsızlık yapan kişiler kolaylıkla ayırt edilebilirler.

6. Mağaza Alarm Sistemi (EAS)

Ürünlerinize güvenlik etiketi ekleyerek, mağaza çıkışına konulan sensörler sayesinde hala aktif olan etiketlerin tespitini sağlarlar ve alarm sistemi devreye girer. Bir çok mağaza alarm sistemi bulunmaktadır. Hırsızlığı önlemek için rfid teknolojisini kullanırlar. En iyi mağaza alarm sistemi en az sayıda yanlış yapandır. İlgazi eas ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mağaza Alarm Sistemi

7.Eğitim

Mağazanızın güvenliğini sağlamak için bir başka yol mağaza personelini eğitmektir. Verdiğiniz bu eğitimler ile personeller görev sürelerinin başlangıcından itibaren hırsızlığa karşı kontrol konusunda dikkatli davranacaklardır.

5/5 - (1 vote)
Kategoriler