Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

Laundry RFID Yıkama Etiketleri

Başlıklar

Laundry yıkama rfid etiketleri ile otel envanter takibi

rfid laundry label rfid yikama etiketi3
Laundry RFID Yıkama Etiketleri 5

Laundry RFID etiketinin otellerin önemli varlıkları olan çok sayıda örtü, çarşaf, banyo havlusu bulunmaktadır.
Otel hizmet sağlayıcıları alanında geleneksel sektör olan otel tekstil yıkamacılığı (yıkama etiketi), otelcilik sektörünün gelişimine eşlik etmiştir. Otel hizmetinin önemli bir parçası haline gelmiştir.
Her gün çarşaflar birkaç aşamada otele geri döner. Bu nedenle nevresimler temizlik fabrikasına transfer edilirken, otelin çarşafların yerini ve miktarını takip etmesi ve hepsinin iade edilip edilmediğini teyit etmesi zordur.
İster çok yıldızlı otel, ister ekonomik zincir otel olsun, tekstil ürünlerinin takibi vazgeçilmezdir.

Her türlü otel, binlerce tekstil ürününün yıkama sonrası etiketi ile teslimini yapar. Çamaşır yıkama, ayırma, depolama ve diğer işlemlerle karşı karşıyadır. Laundry firmaları günlük devir tesliminin nasıl etkin bir şekilde tamamlanacağı önemlidir.
Aynı zamanda çamaşır yıkama sürecinin, zamanların, envanter durumunun ve her parçanın kontrolü, nasıl izleneceği ve yönetileceği büyük bir zorluktur.

Otel Çamaşırları Stok Takibi

Sonuç olarak, geleneksel yönetim yöntemleri artık otel tekstili yönetiminin gereksinimlerini karşılayamıyor. Laundry rfid etiketleriyle takip edilen tekstil ürünleri (otomatik tanımlama teknolojisi), çamaşır yıkama endüstrisine yeni fırsatlar getirdi.

laundry rfid y kama etiketler min
Laundry RFID Yıkama Etiketleri 6

RFID teknolojisi, Laundry otomatik tanımlama amacına ulaşmasıyla veri alışverişi temassız iki yönlü iletişimiyle kablosuz radyo frekansını kullanır.

Bu nedenle tekstil etiketleri su geçirmez. Anti-manyetik, yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Uzun hizmet ömrü, uzun okuma mesafesine sahiptir. “RFID laundry yıkama etiketleri”, tekstil ürünlerine eklendiğinde, veriler şifrelenir ve saklanır. Ayrıca veri kapasitesi barcode göre daha büyüktür.

Saklanan bilgiler serbestçe değiştirir. Yüksek hızla hareket eden nesneler tanımlanır. Aynı anda birden fazla Laundry ürününe RFID etiketi tanımlanır.

Laundry uygulanmasıyla RFID teknolojisi

rfid laundry label rfid yikama etiketi2
Laundry RFID Yıkama Etiketleri 7

Çamaşır yıkama Laundry endüstrisinin yönetim verimliliğini ve yönetim yeteneklerini büyük ölçüde artırır. Hata oranlarını azalır. Hızlı toplama, sıralama, otomatik envanter ve toplama için çamaşır yönetimi için yüksek verimli bir çalışma platformu inşa edilecektir. Bu sebeple operasyon maliyeti, otomasyon ve rafine yönetim elde etmek için etiketleri kullanılmalıdır.

Tekstil Laundry RFID çamaşır etiketlerini çarşafların içine dikmek, bilgileri otellerin önceden hazırlanmış kurallarına göre rfid çamaşır çipinde kodlamak ve bilgileri çamaşır yönetim sisteminin arka planına girmek çok kolaydır. Bu bilgiler, ayrı bir web tabanlı yazılım sistemi veritabanında saklanır.

Çarşaflar temizlik fabrikasına teslim edildiğinde servis elemanı rfid etiketlere sahip ürünleri bir araya toplar.

RFID okuyucu, tarama kanalı aracılığıyla laundry etiketi ile her bir öğenin kimlik numarasını otomatik olarak okur. Bu kimlik numaraları, ağ bağlantısı üzerinden verilerin depolandığı arka uç sistemine aktarır. Bu sebeple , eşyaların otelden ayrıldığını ve çamaşırhaneye teslim edildiğini gösterir.

Ayrıca çarşaflar vb. tekstil ürünleri temizlendikten sonra otellere iade edilmeden önce RFID okuyucu cihazdan alır. Bu arada tüm UID numaraları çamaşırhaneye gönderilen çarşaf ID numaraları ile karşılaştırılmak üzere tekrar sisteme gönderilerek çamaşırhane fabrikasından otellere devir teslimin doğru şekilde yapılması sağlanmaktadır.

Otel Çamaşırı RFID Yönetimi

rfid laundry label rfid yikama etiketi4
Laundry RFID Yıkama Etiketleri 8

Personel, tekstil envanterini hızlı, doğru ve verimli şekilde yapmak için uhf rfid el terminali kullanır. RFID hızlı arama işlevi sağlar. Aynı zamanda Laundry çamaşırların durumunu ve konumunu takip eder. Çamaşır kontrol işlemlerini tamamlamak için personelle işbirliği yapar.
Arka plan verilerinin istatistiksel analiz fonksiyonu sayesinde, her bir çarşafın yıkama durumu, ömür analizi ve diğer verileri doğru bir şekilde elde eder.

Otel yönetiminin çarşaf kalitesi gibi temel göstergeleri kavraması ve analiz verilerine göre çarşaflar maksimum temizlik süresi sayısına ulaştığında, sistem bir alarm alır. Personele zamanında değişmesini hatırlatır.

Günümüzde, çamaşırhane RFID tekstil etiketleri esas olarak otellerin, çamaşır yıkama fabrikalarının ve hastanelerin yönetiminde kullanılmaktadır.

Tekstil UHF RFID çamaşır etiketleri UID’leri, otomatik olarak toplanır. Bu arada , iş verimliliğini büyük ölçüde artıran ve veri kaybından kaynaklanan varlık ve mülk kaybını azaltan otomatik akıllı görselleştirme kontrolüdür.

RFID tekstil ürünlerindeki etiket

Tüm akışların sorunsuz bağlantısını gerçekleştirir. Genel operasyon verimliliğini artırır. Yönetim maliyetini temelden azaltır. Otelin hizmet seviyesini iyileştirir. Müşterilerin deneyimini geliştirir.

1.3/5 - (12 votes)