Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

Rfid Metal Üstü Etiketler

Rfid etiketlerini metal üzerine monte etmek ya da gömmek zordur. Metal yüzeyler rfid okuyucularından yayılan enerjiyi yansıtır ve Rfid antenleri için parazit etkisi oluşturur. Bu durumda etiket güç alamaz ve bilgileri iletemez. Fakat rfid metal üstü etiketler metal yüzeylerde kullanım için tasarlanmıştır. Doğru rfid etiketi seçtiğiniz taktirde metal yüzeylerde de etiketleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Metal Etiketlerin Kullanım Alanları

Metal etiketlerde kullanılan rfid etiketler, tıbbi cihazlarda, dizüstü bilgisayarlar ve sunucu hizmetlerinde, endüstriyel ortamlarda, petrol ve gaz hatlarında, araç takibinde tercih ediliyor.

Rfid metal üstü etiket

Rfid Metal Üstü Etiketler Hangi Ortamlarda Kullanılmaya Uygundur

Metal yüzeyler genellikle zorlu koşullara maruz kaldığı için metal üstü rfid etiketleri zorlu koşullara dayanacak şekilde özel olarak hazırlanıyor. Bu rfid etiketleri sağlam olmaları için sert bir kabuk içerisine yerleştirilmiş ve nem, sert darbe, sıcak gibi zorlu koşullardan korunması sağlan.

Gömülü Etiketler

Bu etiketler üretim noktasından önce ve sonra olmak üzere nesnelerin içine yerleştirilirler. Ayrıca Ekstra sağlamlık içermesi için epoksi ile çevresi . Gömülü etiketler boyutlarının küçük olmasından dolayı sağlık ve ev aletleri gibi endüstrilerde popüler şekilde kullanılıyor.

Esnek Etiketler

Metal üstü etiketlerin birçoğu kağıt yüzeye sahiptir. Bu sayede üzerlerine logo ve ürün bilgilerini doğrudan etiket üstüne yazdırabilirsiniz. Zorlu ortamlarda çalışan bir rfid etiketine ihtiyacınız varsa, kavisli yüzeylere yapışmalarını sağlayan esnek rfid etiketlere başvurabilirsiniz.

Rfid cihazları hakkında bilgi almak isterseniz bu sayfayı ziyaret edin.

5/5 - (1 vote)
Kategoriler
ücretli geçiş sistemi

Rfid Nerelerde Kullanılır

Rfid Etiket Nedir? Rfid (Radyo frekanslı tanıma) sistemlerine ait etiketler, içinde barındırdığı çeşitli seri numaraları aracılığıyla okuyucularla iletişime geçerler. Rfıd etiketler içerisinde kendisine özel bir numara kombinasyonu barındırır ve bu numaralar sayesinde radyo frekansları aracılığıyla çeşitli sistemlerle etkileşim kurması üzerine tasarlanmışlardır. Rfid etiketlerin içinde bir adet mikroçip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra etiketler bu mikroçipi saran…

Daha Fazla oKU

NFC Etiketi Nedir

Nfc etiketi, nfc’nin hayatımıza girmesi ile birlikte merak edilen bir konu olmuştur. Kısaca bilgi vermek gerekirse nfc etiketi bulunduğu menzil içindeki nfc okuyucu tarafından okunabilen mikroçiplere sahip etiketlerdir. Nfc Etiketi, nfc özelliklerine sahip telefonlarda veri aktarımına imkan tanır. Nfc Teknolojisi Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte akıllı telofanlar hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Akıllı cihazlar ne…

Daha Fazla oKU
Dijital Kartvizit

Dijital Kartvizit

Dijital Kartvizit Nedir Dijital Kartvizit ( Qr Kodlu kartvizit, elektronik kartvizit ve sanal kartvizit), tüm bilgilerinizi içinde barından profildir. İletişimde olduğu insanlara bulundukları her ortamda bilgilerini aktarma imkanı sunar. Bu kartları kartvizit uygulamaları ile oluşturabilirsiniz. Cep telefonunuzda kartvizit taşımak kulağa hoş geliyor. Ayrıca akıllı saat, tablet, bilgisayar gibi cihazlarınızda da bulundurabilirsiniz ve dilediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.…

Daha Fazla oKU