Tüm sorularınız için: 0 850 441 66 66

Vakko; Türkiye’deki RFID Sisteminin Öncüsüdür.

Üretim Merkezi

Vakko rfid

Vakko, Cumhuriyet döneminden günümüze, Türkiye’de giyim ve kuşam alanında ilkleri gerçekleştiren, RFID konusundada öncü bir moda markası olmuştur.Bu nedenle , kıyafet devrimi sonucu ortaya çıkan Şen Şapka’dan başlayıp, Türkiye’de değişmekte olan toplumsal ortam sonucunda Vakko’nun mağazacılık alanında da önemli atılımlar yapmasına yol açmıştır.1962 yılında açılan İstanbul Beyoğlunda mağaza açarak başlar ve Türkiye’nin bir başka büyük şehirlerinde açtığı mağazalarını Batılı anlamda ilk büyük moda merkezlerinin kurulmasına da öncü olmuştur. Çoğunluğu mimar Abdurrahman Hancı tarafından tasarlanmaktadır. Vakko mağazaları  yanında barındırdığı sanat galerisi gibi sosyal mekânlarda etkinlik düzenlenmektedir. Bu sebeple Vakko’nun liderlik, devamlı gelişim ve değerlerle dünya pazarlarına girmektedir. Dünya modasını Türkiye’ye, Türk modasını dünyaya tanıtma amacıyla yeni mağazalar açıp hızlı bir şekilde büyümektedir.

Ürün Kalitesi Nasıldır?

Vakko müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, bütün işletmeler gibi devamlı olarak ürünlerinde yenilik yapıp ürün kalitesini arttırmak için çalışan bir işletmedir.Ancak teknolojik araştırma ve çalışmalarını destekleme, kendi teknolojisini ve ürün kalitesini teknolojik yeniliklere göre geliştirmeyi amaç edinerek çalışmalarında , kesim ve dikiş masalarını, tüm elektronik lazerli modern teknolojiyle yenileme gibi faaliyette bulunmuşlardır. Bu nedenle ,Vakko Fabrikada Bilgisayar Destekli Tasarım sistemleri kullanılmaktadır. Bilgisayarlı desen, üretim kalıpları ve şablon hazırlanması, konfeksiyon gibi birçok bölümler bulunmaktadır. Bununla birlikte, fabrika’ da emprime baskı makinelerinin kullanılmasıyla dünya çapındaki benzerleriyle aynı nitelikte olmasına dikkat edilir. Vakko, bu teknolojileri kullanarak Avrupa’ nın sayılı markalarıyla rekabet halinde olmuştur. Kalite düzeyine ulaşma ve müşterilerinin kendisinden beklediği yüksek kalite seviyesini tutturmuştur. Bunu sürdürerek markasının yüksek kaliteyle özdeşleşmesini sağlamaktadır.

Başarısı ve çizgisi ile moda sektörünün öncüsü tartışmasız vakkodur. RFID teknolojisi ile de ürün takibi sisteminde bir çok başarıya imza atıyor. Bundan dolayı Tekstil ve perakende sektöründe yeniliklere her zaman açıktır.

Vakko “Bahise Kurt” önderliğinde başlattığı rfid projesi ile rfid de şu an olduğu konuma gelmeyi başarmıştır. Tekstil ürünlerinin lojistik yönetimi, mağazacılık uygulamaları ve bir çok kararlı yaklaşım süreçleri hızlandırmıştır.

Tüm ürünlerin rfid etiketler ile donatılması ürün bazlı takibi kolaylaştırmıştır. Mağazalardaki sayım ve ürün bulunabilirliği de bu teknolojinin en büyük faydalarındandır.

Kategoriler
Otopark Sisteminde Rfid

Rfid’nin Otopark Sistemlerinde Kullanımı

Rfid otopark sistemlerinde giriş ve çıkış noktasına rfid okuyucu yerleştirilmiştir. Her kullanıcıya tesise girişlerini sağlayan kimlik bilgisi ya da rfid etiket verilmiştir. Rfid etiketleri genellikle doğrudan araçların ön camına yapıştırılan çıkartmalar ya da bireylerin gün boyunca bir diğer aracı sürmesi gerektiğinde daha fazla esneklik ile portatif askılı etiket ya da kart şeklindedir. RFID teknolojisinin kullanılması ile…

Daha Fazla oKU
RFID Teknolojisi ve Uygulandığı Alanlar

RFID Teknolojisi

RFID Teknolojisi ve Uygulandığı Alanlar Uzun yıllardır kullanılan ve günümüzde kullanımına devam edilen bir teknolojidir. Rfid Teknolojisi sayesinde bir etiket içerisine bilgiler saklanarak, bunların okuyucular yardımı ile kullanılması sağlanır. Bu sayede birçok sektörde farklı farklı kullanımları görülebilmektedir. RFID nedir ve RFID Bileşenleri Nelerdir ? RFID , İngilizce “Radio Frequency Identification” tanımının kısaltmasıdır. Türkçe’ de “Radyo…

Daha Fazla oKU
rfid

RFID Nedir ?

https://youtu.be/kdKuno_GGlE rfid nedir? RFID nereleder kullanılır? RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi canlı veya cansız ayrıca nesneleri de radyo dalgaları ile tanımlamak için kullanılan teknolojiler olarak tanımlanır. Kablo yardımı olmadan veri girdisi ve çıktısı sağlayacak olan teknolojilerden biridir.3 temelden oluştuğunu söyleyebiliriz. 1-) Okuyucu2-) Anten3-) Etiket RFID teknolojisinin potansiyelinin yanında getirdiği bazı risk faktörleri de bulunmaktadır.…

Daha Fazla oKU